Teşvikiye’de Yemek Molası : The New Yorker Pizza

Teşvikiye’de Süreyya Ağaoğlu Sokak üzerinde bulunan New Yorker’da ayaküstü pizza keyfi yapabilirsiniz. Zaten sokağa girdiğiniz an pizza kokusunu almaya başlayacaksınız.

New Yorker’ın en sevdiğim tarafı ise yüksek tabureleri ve küçük mekanı ile samimi bir ortama sahip olması. Dilim pizza olarak çoğunlukla margherita, BBQ chicken ve Akii pizzaları oluyor. Çok aç değilseniz; 1- 2 dilim dilim pizza sizi mutlu edecektir. Eğer hayır bi iki dilim bana asla yetmez diyorsanız; o zaman bütün pizza siparişi de verebilirsiniz. Baştan söyleyeyim pizzalarının hamuru o kadar ince ki vücudunuz da ağırlık hissi oluşmuyor. Hamuru ince dediysem sakın kuru olduğunu düşünmeyin. Aksine lezzeti o kadar iyi ki başka yerde pizza yiyemiyorum artık.

Sirkülasyonu çok yüksek. Genellikle mahalleli ve yakın çevreden gelen müdavimleri geliyor. Konsepti dilim pizzacı olduğu için hazırda bekleyen 2-3 çeşit pizzadan istediğinizi seçip siparişinizi verdikten saniyeler sonra sıcak pizzanız hemen önünüze geliyor.

Kullanmanız için hardal, acı sos, ketçap, mayonez ve buraya özel yağlı acı sosları da hemen tezgahın üstünde. Bence sosa ihtiyaç duymayacaksınız.

the new yorker pizza

Şu anda menülerinde 18 farklı çeşitte pizzaları var. Dilim olarak çıkanlar ise New Yorker müdavimlerinin en çok tercih ettiği pizzaların listesinden.

Benim bir ya da iki tane favori pizzam var diyemeyeceğim. Çünkü galiba hepsinin bendeki yeri başka. Açlık durumuma, canımın istediği herhangi bir malzeme varsa ya da o anki moduma göre pizza seçimim de farklı olabiliyor. Bu nedenle elimden geldiğince yeni lezzetlerine açık olmaya çalışıyorum.

En beğendiklerimi sıralayabilirim sizin için. Favorilerimden biri mozzarella peynirli, közlenmiş patlıcanlı, jalapeno biberli ve parmesan peynirli Doğu Esintisi pizza. Diğeri mozzarella ve ricotta peynirli ve pesto soslu Ricotta Margherita pizza ve tabi ki en basit bazen en güzeldir diyerek Margherita pizza da favorilerim arasında. (Doğu Esintisi favorilerim arasında en ağır olanı.)

Hangisini yemek istediğinize karar veremeyenler varsa, onlar için de bir pizza çeşidi var; Ying Yang pizza! Tek bir pizza üzerinde yarısı farklı diğer yarısı farklı pizza. Yani bir yemekte iki farklı pizza tadımı yapabilirsiniz.

Bu lezzetli yemeğin karşılığında ise dilim pizza için 7₺, büyük pizzalarda ise tabi ki seçeceğiniz pizzaya göre fiyatı değişiyor ama ortalama pizza fiyatı 39₺-75₺ arasında.

Yakın bölgeye paket servisi de mevcut. Pazar günleri dışında da her gün gece 03.00’a kadar açık.

????Konum için tıklayın >>

Keyifli bir yemek sonrasında hazır Teşvikiye’de dolanırken fazla uzaklaşmadan bi kahve keyfi yapacağınız mekanları “Nişantaşı’nda En İyi Kahveciler” yazımdan keşfedebilirsiniz.