Teşvikiye’de Çay Molası : Chado Tea Shop

Öncelikle mekanın dekorasyonundan başlamak isterim. Teşvikiye’de Topağacı Mahallesi’nde yemyeşil bir bahçenin içinde yer alıyor. Biraz küçük ama mekana girmeden bile sıcak ve huzurlu havası sizi içine çekiyor. Nişantaşı’nda sakince oturup kitap okuyabileceğiniz, çalışabileceğiniz ve hatta şehrin gürültüsünden uzak sakince muhabbet edebileceğiniz nadir mekanlardan.

Zengin Çay Menüsü

Teşvikiye’nin gözdeleri çoğunlukla kahve mekanları. Nerede çay içebilirim dediğinizde işte o zaman alternatifler çok daralıyor. Chado, işte tam olarak semtin çay eksiğini tamamlıyor. Servis edilen çayların her biri farklı ülkelerden tedarik ediliyor. Siyah çay; Hindistan’dan, yeşil ve beyaz çaylar Çin ve Japonya’dan, bitkisel çaylar ise Güney Afrika ve Almanya’dan.

Chado’nun en çok tercih edilen çayı Matcha çayı. Uzak Doğu’nun yemyeşil harikası Matcha çayının sağlığa birçok faydası var. Öncelikle çok iyi bir antioksidan özelliğe sahip. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip. Matcha, normal kahvede bulunan kafeinden farklı olarak daha sağlıklı bir kafein formu içerdiği için herhangi bir yan etki yaşatmadan enerji düzeyinizi artıracaktır. Çayda bulunan klorofil, vücudun temizlenmesine ve kanın temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda düzenli tüketilmesi metabolizmayı hızlandırdığı için vücudun ortalama dört kat daha hızlı yağ yakmasına da yardımcı olabiliyor. Tabi ki çayın çok fazla artısı var. Fakat kullanmanız gereken miktarı doğru ayarlayabilmeniz için mutlaka doktorunuza bir problem olup olmayacağını danışın.

Chado’da 50’den fazla çeşit çay bulabilirsiniz. Tüm çayların sıcak, soğuk ve sütlü seçenekleri bulunuyor. Benim tercihim; sıcaklar da geldiğine göre şekersiz, sağlıklı ve soğuk bitki çayları ile serinlemek. Bu arada eğer isterseniz beğendiğiniz çayları alıp evde kendiniz de demleyebilirsiniz.

Fiyatları bölgede bulunan 3.nesil kahvecilere göre çok daha uygun. Energy Boost soğuk çayı 14₺. Hem ortam hem müzikler hem de çaylarının rahatlatıcı etkisini hissetmek için denemenizi öneririm.

📍 Konum için tıklayın >>