Nişantaşı’ndaki Viyana Lezzeti : Cafe Wien

Nişantaşı’nda Milli Reasürans Çarşısı’nda yer alan Cafe Wien, Viyana usulü kocaman şinitzel ve yanında ikram edilen özel soslu patates salatası ile diğer mekanlardan çok daha eşsiz bir lezzete sahip. Üstelik mekanın Avusturya’dan sertifikası da var. Yani yemeklerin hazırlanışından sunumuna, içerideki müziklerden yemeklerin lezzetine kadar her şeyiyle orjinaline sadık kalan bir Nişantaşı’ndaki Viyanalı.

Viyana’nın en önemli değerlerinden birisi aslında cafe kültürü. Cafe Wien de bu kültürü Nişantaşı’nda yaşatmaya çalışıyor. Mutfağından çıkan lezzetli yemekleri ile değil duvarlarındaki resimleri ve Viyana’da valsin kralı olarak da bilinen Johann Strauss’un bestelerinden çalınan müzikleriyle kendinizi Avrupa’da hissediyorsunuz.

cafewien-nişantaşı

İstanbul’da genelde yediğiniz Schnitzel ya dışı galeta unu ve yumurta ile kaplı olduğu için undan oluşan kısmı çok kalın ya da eti kuru olduğu için epey lezzetsiz. Viyana’daki gibi kağıt inceliğinde bulmak hiç kolay değil. Tam olarak bu noktada İstanbul’da Viyana usulü dana şinitzel yiyebileceğiniz restoran Cafe Wien. Eti, inceliği ve genel olarak lezzeti olması gerektiği gibi.

Öğle ve akşam yemeklerinde Avusturya mutfağına özgü Schnitzel, Bratwurst (Viyana usulü sosis ve patates) ve bir Avusturya mekanının olmazsa olmazı Macar Gulaş ile birlikte çeşitli ithal biralar ve yerli şarap çeşitleri de yemeğinize eşlik ediyor.

Sadece yemekleriyle değil Viyana’ya ait tatlılarıyla da ön planda. Ev yapımı sacher pastası her gün taze malzemeler ile hazırlanıyor. Ayrıca şeker kullanılmadan süt kreması ile hazırlanan sacher kahve ile birlikte çok iyi gidiyor.

Alışılmış mekanların dışına çıkıp, Avusturya mutfağını keşfetmek isterseniz; Cafe Wien kesinlikle gitmeniz gereken lokantalardan biri. Sakin ortamı ile güzel yemekler yerken aynı zamanda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Cafe Wien Menü

Ana Yemek

✔Viyana usulü şinitzel özel patates salatası ile : 68₺
✔Tavuk şinitzel özel patates salatası ile : 51₺
✔Bratwurst – Patates kızartması ile spesiyal sosis ızgara : 54₺
✔Macar Gulaş – Patates püresi veya özel patates salatası ile : 68₺
✔Penne – Domates sos ile : 31₺
✔Ispanaklı strudel, yoğurt : 31₺

Salatalar

✔Özel viyana usulü patates salatası : 28₺
✔Izgara hellimli roka salatası : 41₺
✔Keçi peynirli roka salatası : 41₺
✔Kıtır tavuk salata : 41₺
✔Ege salatası : 39₺
✔Ton balıklı salata : 39₺

Pastalar

✔Sacher – şekersiz süt kreması ile : 28₺
✔Elmalı Strudel – vanilyalı dondurma ile : 28₺
✔Prater unsuz, portakallı çikolatalı, badem merengli : 25₺
✔Trüffeltorte : 25₺
✔Kestaneli pasta : 25₺
✔Balkabaklı cheesecake : 25₺

????Konum için tıklayın >>