Evcil Hayvanlar İçin Pati Sigortası

Seyahatlerinizde ya da sadece seyahatlerinizde değil normal bir zamanda bile kendinize yaptırdığınız “Özel Sağlık Sigortası” poliçesinin bir benzerini can dostunuza da yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Pati sigortası, aşıları tamamlanmış 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi köpeklere koruma sunan sigortalardır.

Evcil hayvanınızın hala geçerli bir pasaportu yoksa; “Evcil Hayvan Pasaportu” yazıma göz atabilirsin.

Hangi Sigorta Şirketleri Evcil Hayvan Sigortası Yapıyor?

Şu an evcil hayvanınıza aktif olarak poliçe kesen sigorta şirketi Aksigorta, kedi ve köpek cinsi evcil hayvanlarınızın acil sağlık ihtiyaçlarını güvence altına almaktadır.

Pati Sigortası Risk Kapsamı

Kapsamlı veteriner ağı ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetleri ile evcil hayvanlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

 • Sağlık

Evcil hayvanınızın yaşayacağı sağlık sorunlarında veya acil müdahale gerektiren durumlarda tedavi masrafları sigorta kapsamındadır.

 • Temizlik

Sağlığını etkileyebilecek hijyen koşulları da göz önünde bulundurularak, sigorta poliçesinin kapsamı dahilinde yılda bir kere hediye muayene ve bakım hizmeti ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

 • Güvenlik

Sigortanın başlayabilmesi için geçerli olan ve poliçe ile birlikte gönderilen mikroçip uygulaması anlaşmalı veteriner hekimler tarafından ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

 • 3.Şahıslar

Evcil hayvanın herhangi birine ya da başka birinin eşyasına zarar vermesi durumunda ortaya çıkacak olan zararlar da poliçe teminatları risk kapsamına dahil edebilirsiniz.

Pati Sigortası Teminatları Nelerdir?

Pati sigortası teminatları aşılarını tamamlamış olan 6 aydan büyük 10 yaşından küçük tüm ırk ve cinsiyetteki kedi ve köpeklerinize sağlanmaktadır.

Pati Sigortası Teminatları

Pati Sigortası Teminatları

Acil durum teminatı

5.000₺
3.şahıs mali mesuliyet

3.000₺

Kayıp arama ilanı ve ödül teminatı

250₺

Acil Durum Teminatı

Trafik kazası, başka bir kedi ya da köpek ile kavga sonucunda oluşabilecek kırık ve yaralanmalar, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sonucu ortaya çıkan göz sorunları, yanık, elektrik çarpması, yabancı cisim yutma ve batması, böcek ısırması, ısı çarpması, boğulma veya yüksekten düşme gibi tehlikeli durumlarda gereken acil tedavi masraflarının 5 bin TL’ye kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

3.Şahıs Mali Mesuliyet

Evcil hayvanınızın herhangi birine ya da başkasının eşyasına zarar vermesi durumunda oluşacak masrafların 3 bin TL’ye kadar olan kısmı teminat kapsamındadır.

Evcil Hayvan Kayıp Arama İlanı ve Ödül Teminatı

Kaybolma ya da kaçırılma gibi olumsuz durumlarda evcil hayvanınızı bulmak için vereceğiniz kayıp ilanı ve ödül teminat masraflarının 250 TL’ye kadar olan kısmı sigorta poliçesi tarafından karşılanmaktadır.

Pati Sigortası Fiyatı

Akbank pati sigortası satış fiyatı 250₺ olup, kredi kartına 9 taksit imkanı bulunmaktadır. Pati sigortası poliçesini Akbank şubeleri, Aksigorta yetkili acenteleri ve 444 2 727 hatlı numaradan Aksigorta Hizmet Merkezi ile görüşerek satın alabilirsiniz.

Sigorta Hangi Kliniklerde Geçerli?

Sigorta teminatlarının aktif olabilmesi için birlikte poliçe ile birlikte gönderilen mikroçipin anlaşmalı veteriner hekim tarafından evcil hayvanınıza uygulanması gerekiyor. Ek olarak poliçenin aktif olabilmesi için bekleme süresi de bulunuyor. Bu bekleme süresi hakkında detaylı bilgiye acentenizden ya da Aksigorta müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Pati sigortasını sadece Aksigorta ile anlaşmalı veteriner kliniklerinde kullanabilirsiniz. Eğer can dostunuzun alıştığı bir veteriner kliniği varsa; pati sigortasını satın alıp almama konusu sizin için önemli bir kriter olabilir.

Pati Sigortası Ücretsiz Hizmetler

 • Hediye Muayene Avantajı
 • Can dostunuzun temizlik ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu muayene kapsamında tırnak kesimi ve göz-kulak temizliğini yılda bir kere anlaşmalı polikliniklerden yaptırabilirsiniz.
 • Ücretsiz Mikroçip
 • Sigorta başlangıcı için gönderilen mikroçipin evcil hayvanınıza takılabilmesi için Aksigorta anlaşmalı veteriner kliniklerinden ücretsiz destek isteyebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Pati Sigortası Kullanılmamaktadır?

Poliçe kapsamı dışında yer alan durumlar aşağıdaki gibidir;

 • Mikroçipin takılı olmadığı hayvanlar
 • Her türlü nedenden dolayı gerçekleşecek ölüm durumunda ilgili tazminat talepleri
 • Hastanın stabil hale gelmesinden sonra yapılacak kontrol, muayene ve benzeri müdahaleler
 • 6 aydan küçük ve 10 yaşından büyük kedi ve köpekler
 • Anlaşmalı veterinerler dışında yapılan müdahalaler sonucu ortaya çıkacak olan ekstra hasarlar
 • Sigortalı evcil hayvanın sahibi tarafından beyan edilen sağlık sorunu nedeniyle acil durumlar dışında gerekli olmayan bir teşhis ya da tedavi uygulaması sonucunda ortaya çıkan masraflar
 • Pitbull terrier, japanese tosa gibi tehlike oranı yüksek hayvanların üretilmesi, sahiplendirilmesi, ülkemize girişini ve satışını yapmak pati sigortası kapsamı dışında yer almaktadır.