Cihangir’de Lezzet Durağı : Journey Cihangir

İki ayrı katı bulunan Journey, Cihangir’de sevilen mekanlardan biri. Sağlıklı, lezzetli, yerel ve mevsime uygun taze ürünlerleri ile menüleri hazırlanıyor.

Oldukça rahat ve konforlu oturma düzeni ve kendine has dekoru ile pozitif enerji yüklemesi yaşayabilirsiniz. İçeri girdiğiniz an lounge ve jazz müziği eşliğinde kendinizi evinizde hissetmeye başlıyorsunuz. Duvarlarındaki raflar kitaplarla dolu, masaların her birinde farklı içerikte dergileri ve kullandıkları ahşabın rengiyle bile insanı sarıp sarmalayan bir havası var.

journey-cihangir

Üst katta kitaplar, koltuklar ve hatta televizyon ve DVD player bile var. Rahatsız edecek şekilde yüksek seste bir müzik duyamazsınız. Bu nedenle rahatlıkla çalışabilirsiniz. Yani tam olarak kafa dinleyebileceğiniz, kendinizle kalabileceğiniz yer üst kat. Asıl olay alt katta kopuyor. Eğer halletmeniz gereken bir işiniz de yoksa caddedeki masalarından birine yerleşip kimler neler yapıyor gözlemleyebilirsiniz. Genelde kameralardan kaçan ünlülere denk geleceksiniz başta söyleyeyim.

Kahvaltı ile başlayıp, öğle kahvesi ve akşam yemeği ile bir tam gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz. Tüm yemeklerde kendi doğal ortamında yetişen sebze ve meyveler kullanıldığı için aldığınız keyif çok daha fazla oluyor. Kısaca sağlıklı ve doğal malzemelerden hazırlandığı için birbirinden lezzetli tatları burada bulabilirsiniz.journey-cihangir-yemek

Journey’e genelde yemek yerine çay, kahve ve sağlıklı atıştırmalıkları eşliğinde çalışmaya geliyorum. Süt ve espressoyu ayrı servis etmeleri gerçekten hoş. Böylece kahvenin sertliğini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

Atıştırmalık tabakları iki opsiyonlu. Ben mozzarella, avokado, fırınlanmış domates, fırınlanmış sarımsak, zeytin pesto, yedikule marulu, turp, kızarmış köy ekmeğinden oluşan “Atıştırmalık I” tabağını tercih ettim. Büyük porsiyonu ile çok rahat iki kişi keyifle doyabilir. Çalışanlarının güleryüzü, ambiyansın sıcaklığı ile yediğiniz yemekler daha da anlamlı oluyor.

Journey’de çılgın bir parti, davet, organizasyon düzenleyebilir ya da hafta sonu için piknik menüsü oluşturmak için mekanla iletişime geçebilirsiniz. Journey, Cihangir’de gitmeyi çok sevdiğim mekanların başında geliyor. En azından bir kez gelip, içerdeki pozitif enerjiyi hissedin ve mutfağını deneyin derim.

????Konum için tıklayın >>